Hrvatska, Nekategorizirano

Libertas Foundation dodijelila stipendije za strukovna zanimanja

Foto: Desa
Foto: Desa

Predstavnici dobrotvorne organizacija Libertas Foundation iz San Pedra, California, u  četvrtak su u udruzi DEŠA Dubrovnik uručili 12 stipendija učenicima obrtničkih zanimanja te učenicima lošijeg imovnog stanja s područja Dubrovačko-neretvanske županije. Stipendije u iznosu od 1000 USD dodijeljene su za školsku godinu 2018/2019 učenicima iz Konavala, Doline Neretve, grada Dubrovnika, Mljeta i Pelješca za zanimanja: konobar, slastičar, kuhar, elektromehaničar, vodoinstalater, cvjećar, automehaničar, frizer.

Uz pomoć udruge DEŠA – Dubrovnik, koja predstavlja logistiku zaklade Libertas Foundation, natječaj je objavljen još u lipnju, te je 22 učenika predalo svoje zamolbe. Prigodom odabira kandidata za stipendije, s visokim stupnjem socijalne osjetljivosti predstavnici Libertas Foundation biraju djecu iz ruralnih područja, pazeći pri tome na materijalno stanje obitelji ali i na odabir obrtničke škole.

Na taj način olakšavaju obiteljima školovanje djece, te potiču mlade ljude da završe obrtničko zanimanje i vrate se u svoje rodno mjesto, kako bi tamo stvarali uvjete za život i budućnost.

Libertas Foundation je neprofitna, javna i dobrotvorna organizacija, osnovana u San Pedru u prosincu 1991. godine. Osnovali su je naši ljudi, porijeklom iz raznih dijelova Županije, ali i ljudi podrijetlom iz cijele Hrvatske, s ciljem pomoći domovini. Kroz Libertas Foundation su osnovali stipendijski fond „Ante i Evelyn Mrgudić“, kako bi pomogli stipendirati mlade ljude u deficitarnim zanimanjima širom Dubrovačko – neretvanske županije. Cilj ove stipendije je poticanje mladih ljudi na ostanak u ruralnim dijelovima Županije, motivacija za upis u obrtnička zanimanja te financijska pomoć obiteljima lošeg imovnog stanja.  Glavni donator stipendija za 2018. godinu je gospođa Denise Benmosche, koja je sa svojim suprugom prošle godine donirala 180.000 kn za Dječji odjel Opće bolnice Dubrovnik. Od 2003. godine do danas Libertas foundation je dodjelila 185 stipendija na području Dubrovačko neretvanske županije.