Hrvatska, Nekategorizirano

Više od 100 mladih sudjelovalo u produkciji mjuzikla “Tko pjeva zlo ne misli”, gostovat će u CeKaTeu u Zagrebu

Kulturno prosvjetno društvo “Sloga” Pakrac u ponedjeljak 9. rujna u 20 sati gostovat će u Centru za kulturu Trešnjevka u Zagrebu s mjuziklom “Tko pjeva zlo ne misli”, koji je nastao u okviru projekta “Ne živiš snove dok spavaš – probudi se”, a koji sufinancira Europska unije iz Europskog socijalnog fonda.

Prodaja i rezervacija ulaznica u sobi marketinga (CeKaTe, Park Stara Trešnjevka 1, kod balkona dvorane) od ponedjeljka do petka od 9 do 12 i od 16 do 20 sati te sat vremena prije predstave na blagajni Centra za kulturu Trešnjevka. Više informacija na marketing@cekate.hr ili broj telefona 01/3695457 (u uredovnom vremenu). Uz kupnju karata za Kazališni ponedjeljak u CeKaTe-u ostvarujete 10% popusta u Invictus bar-u (Nehajska ulica 10).

Okušati se u postavljanju ovoga mjuzikla bio je višestruki izazov – od forme, teme, jezika, glazbe, do brojnosti i karaktera likova. Upravo nam je ta složena kazališna forma omogućila uključiti u projekt veliki broj mladih u dobi od 15 do 25 godina, sukladno njihovim afinitetima: izvedbenim (gluma, ples, sviranje), kreativno-stvaralačkim (likovno izražavanje, vještine šivanja, izrada ukrasa, rad s drvetom) i tehničkim (scenska rasvjeta, ozvučenje, video i audio – snimanje, montaža, produkcija; specijalni efekti, multimedija).

Uz domaće voditelje i asistente u stvaranju mjuzikla sudjelovalo je čak 102 mladih, i to u svim koracima – od adaptacije libreta, izbora songova, plesne koreografije, do kulisa i kostima, otvaranja paketa opreme i njezina korištenja, bezbrojnih pokušaja, proba, izmjena.

Projekt “Ne živi snove dok spavaš – probudi se!” KPD “SLOGA Pakrac provodi u partnerstvu s Udrugom LATICA. Ukupna vrijednost projekta je 604.582,32 kuna.

Alfi Kabiljo: TKO PJEVA ZLO NE MISLI

Režija: DUBRAVKA ŠPANČIĆ
Glazbeno vodstvo: DRAGAN STARIVLAH
Koreograf: VILIM GRGIĆ i MARIJANA VERČEJ
Scenografija, kostimi: SUZANA SUDAR, IVANKA RISTIĆ i
ANKICA SEDLAČEK
Oblikovatelj svjetla: LIO LIPOVSKI
Oblikovatelj zvuka: JOZO HODAK
Video: IVAN JAKOVLJEVIĆ

ULOGE:
ANA PJERABON
KRISTINA ZEDNIK
GRETA ŠPANČIĆ i ANAMARIJA PAVIČIĆ
MARTA FILIPOVIĆ
DAVID STOKIĆ
NINA BABOJELIĆ
LARA ZELENIKA
STELA MAJOR
KRISTINA MARTINELLI
TARA DAŠEK
TEA MAJOR
EMI ANČIĆ
PATRIK MERCLUFT
KASSANA KOLAR

ličioci:
IVANA ZERDIN, DARIO UGARKOVIĆ, NIKOLINA OSTRMAN,
ŽELJKO GREDELJ, SANJA KINDER, DRAŽEN BAŽINSKI

solo (beatboxing):
KARLO ŠIRAC

prilagodba aranžmana:
HRVOJE ĐURĐEVIĆ LARA KELEMEN

koreograf borbe:
LEON KRAJAČIĆ

plesni (dodatni) ansambl:
BARBARA KREJČI NIKOL VACEK

pjevački (dodatni) ansambl:
TARA ANČIĆ, ANJA ALAKSIĆ, KARLA RADE, LORENA TUTIĆ, GRGUR ŠPANČIĆ, FILIP HORVAT, FILIP KLIGL

orkestar:
HRVOJE ĐURĐEVIĆ; solo gitara, bas gitara
DUNJA ĐURĐEVIĆ; flauta
BARBARA HORVAT; klavir
NIKO KOZIĆ; harmonika
MATKO ĐURĐEVIĆ; kahon, bas gitara
LARA KELEMEN; tambura, klavir
LARA RADIVOJEVIĆ, gitara

tehnička podrška: SARA MARIN, DOROTEA TOMIĆ,
ALEKSANDAR BLAŽEVIĆ, MATEO KADEŽABEK, BORNA ANUŠIĆ,
JOSIP ROBOTKA, LUCIJAN BARBERIĆ, STJEPAN FEHER

tehnički koordinator:
KREŠIMIR MAĐAROŠI