Aktivizam, Nekategorizirano

Zašto su nijeme? Zašto ih nema?

Bit će izložene siluete 17 žena i jedne djevojčice
Bit će izložene siluete 17 žena i jedne djevojčice

Na Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama, u petak, 25. 11. 2016., točno u podne u izložbenom prostoru IKEA, Ilica 42, bit će predstavljene siluete 17 žena i jedne djevojčice koje su ubili članovi najuže obitelji.

Njih 10 su ubili supruzi, jednu izvanbračni suprug, jednu bivši suprug, 4 majke ubili su njihovi sinovi, jednu ženu ubio je zet, a četverogodišnju djevojčicu otac.

U ime ubijenih žena i svih žrtava obiteljskog nasilja i nasilja nad ženama još jednom ćemo dići glas i zahtijevati od države i društva da učine sve kako bi se ovakvi strašni zločini zaustavili.
O problemu nasilja govorit će: Sanja Sarnavka i Renata Odeljan, članice Nacionalnog tima za prevenciju i suzbijanje nasilja u obitelji i nad ženama te Irena Petrijevčanin Vuksanović, potpredsjednica Odbora za ravnopravnost spolova Hrvatskog sabora.