Aktualno, Nekategorizirano

Završene edukacije sa školama u sklopu projekta Film svima svugdje online

Nakon održanih gotovo 50 susreta sa gotovo 150 djece i mladih te gotovo 20 učitelja/ica, profesora/ica, pedagoga/inja, knjižničara/ki, psihologa/inja i izrađenih 10 filmova, Film svima svugdje online edukacije su stigle svome kraju.

Projektnom timom predstoji još 1) izraditi inkluzivne snimke tumača za hrvatski znakovni jezik, što će zajednički napraviti snimateljica i montažerka, Sanja Kapidžić i prevoditeljica na hrvatski znakovni jezik, Ivona Križić u subotu 23.4.2022.; 2) organizirati Film svima svugdje online filmski festival 18.5.2022.; 3) proglasiti i nagraditi pobjednike; 4) objaviti Priručnik o online edukaciji na temu medijske kulture s uporištem u filmskoj prilagodbi za gluhe i nagluhe osobe te 5) administrativno i programski zatvoriti projekt do lipnja 2022.

Inkluzivni filmovi će se natjecati na Film svima svugdje online Festivalu koji će biti održan 18.5.2022. putem Zoom aplikacije. Najbolji prema izboru žirija, Sare Salamon, filmske radnice i umjetnice, članice Filmaktiva; Žakline Zrilić, suradnice inkluzivnih projekata i članice Udruge gluhih i nagluhih Primorsko-goranske županije te Anamarije Šiše, sveučilišne profesorice u području medija i nezavisne kulturne radnice bit će nagrađeni te će biti prikazani i nakon završetka projekta, u rujnu 2022. na Film svima festivalu u UGIN Filmskom vrtu i Filodrammatica Dvorani u Rijeci.

Projekt Film svima svugdje online, ukupne vrijednosti 343.000,00 kn financiran je kroz Europski socijalni fond u okviru poziva Umjetnost i kultura online, UP.02.1.1.14.0072 – Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. – 2020. pri čemu sredstva osigurana su iz Državnog proračuna Republike Hrvatske u iznosu od 51.450,00 kn te iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od 291.550,00kn.

Razdoblje provedbe projekta je od 14.6.2021. do 13.6.2022.
Više informacija o EU fondovima: www.strukturiranifondovi.hr i www.esf.hr
Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge Filmaktiv.