Nekategorizirano, Stajališta

Završio projekt koji je unaprijedio poslovanje najstarije online platforme za prodaju domaće hrane Finoteka.com

Foto: Finoteka.com/Facebook

Poduzeće HR-Koncept d.o.o. iz Nedelišća, www.FINOTEKA.com, pokretač najstarije tražilice proizvođača domaće hrane, preko koje danas svoje proizvode prodaje oko 3.000 hrvatskih proizvođača hrane, privelo je kraju provedbu projekta „Razvoj tržišta domaće hrane kroz društveno poduzetništvo“ vrijednog 1.174.673,70 kuna (155.905,99 EUR) (iznos sufinanciranja EU je 85 posto, a iznos sufinanciranja HR 15 posto). Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda, a provodio se u suradnji s LAG-om Vallis Colapis. Projekt je ugovoren na pozivu “Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I“.

Kroz projekt je izvršeno transferiranje poduzeća HR-Koncept d.o.o. u društveno poduzeće, uz jačanje stručnih i poslovnih vještina zaposlenika te informiranje dugotrajno nezaposlenih u ruralnim zajednicama o mogućnostima zapošljavanja kroz društveno-poduzetničke aktivnosti. Ovo je veliki korak prema ostvarenju cilja da Finoteka.com bude sustav kojim upravljaju sami proizvođači i kupci isključivo domaće hrane.

Na konferenciji za medije 28. ožujka 2023. u Karlovcu predstavili smo rezultate projekta koji je trajao od 1. listopada 2020. godine, a završava danas, 31. ožujka 2023. godine:
– HR-Koncept d.o.o. transformiran je u društveno poduzeće
– Zaposlenici HR-Koncepta d.o.o. prošli su tri certificirane izobrazbe (vozački ispit CE kategorije, ECDL specijalist i internet marketing)
– Kupljena je oprema za društveno poduzeće
– Plaćena je promocija poduzeća (tisak letaka, izrada roll up bannera, objava plaćenih objava na Facebooku)
– Nadograđena internetska platforma Finoteka.com
– Održane tri konferencije o društvenom poduzetništvu u općinama Ribnik, Žumberak i Sveti Martin na Muri
– Održana tri informativno-edukacijska događaja u Karlovačkoj, Međimurskoj i Zagrebačkoj županiji za ukupno 120 nezaposlenih.

Izvor: Finoteka.com/Facebook