Nekategorizirano, Svijet

Zbog velikih požara evakuirano 10.000 ljudi

Spain Wildfire

Gasitelji se bore s vatrenom stihijom blizu Bormes-les-Mimosesa na Azurnoj obali. Francuska je ranije zatražila pomoć EU-a u gašenju požara, prenosi Hina. Oko 4000 hektara površine izgorjelo je uz mediteransku obalu, u brdovitoj unutrašnjosti i na Korzici.

– Zbog napredovanja požara evakuirano je najmanje 10.000 ljudi – rekao je dužnosnik francuskoj novinskoj agenciji AFP.

– Radi se o području u kojem se broj stanovnika ljeti udvostruči, pa i utrostruči – dodao je.

Vatrogasci se danima bore s nekoliko požara na Korzici i francuskoj rivijeri pred kojima nestaje vegetacija na brdima s kojih se pruža pogled na resorte prepune turista.

Lokalne vlasti kažu da je nekoliko gasitelja ozlijeđeno a jedan hospitaliziran, no zasad nema dojava o poginulima za razliku od drugih dijelova Europe, osobito Portugala gdje su smrtno stradali deseci ljudi.