Aktualno, Nekategorizirano

Muzej susjedstva Trešnjevka ponovno prikuplja priloge

Imate li fotografiju ili predmet koji bilježi trenutak iz povijesti Trešnjevke? Staru fotografiju Končareve? Kutiju Bizjak keksa? Ulaznicu za kino Triglav?

Donesite nam ih i pomozite da zajedno stvorimo virtualni fundus budućeg Muzeja susjedstva Trešnjevka – kvartovskog muzeja koji će dati vrijednost pričama koje nisu dio službene povijesti.

Tijekom prvog prikupljanja fundusu budućeg muzeja priložene su stare fotografije Trešnjevke, kao i obiteljske fotografije Trešnjevčana i Trešnjevčanki, zatim publikacije i stari novinski članci posvećeni kvartu, odjeća iz trešnjevačke konfekcije Vesna, ulaznice nekadašnjeg kvartovskog kina Triglav u Okićkoj, ulaznice za sportska događanja u Ciboni i dr.

Iduće prikupljanje odvijat će se u sljedećim terminima:
|26. – 28. 2. 2020.|
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska 18
11:00 – 15:00 h
BAZA, Božidara Adžije 11
16:00 – 20:00 h

|29. 2. 2020.|
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska 18
10:00 – 13:00 h

Predmete i fotografije koje donesete nećemo preuzimati nego samo profesionalno snimiti. Te snimke kasnije će postati dio virtualnog fundusa budućeg muzeja.

Više informacija potražite na: www.muzejsusjedstvatresnjevka.org

Ako imate pitanja, pišite nam u inbox ili na blok@blok.hr.

Projekt “Muzej susjedstva Trešnjevka – izgradnja odozdo” provodi BLOK u partnerstvu s udrugama Centar za mirovne studije, SF:ius i K-zona te Tehničkim muzejem Nikola Tesla. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, u okviru operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali. Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost BLOK-a.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. (Izvor: Facebook/Muzej susjedstva Trešnjevka)