Aktualno, Nekategorizirano

"A gdje su žene?" – ususret izborima u 2017.

Radionica se održava 14. prosinca u prostorima Zelene akcije

U svibnju 2017. godine održavaju se izbori za predstavnička tijela jedinica lokalne i područne samouprave.
Na tim izborima po prvi puta će se primjenjivati sankcije iz Zakona o ravnopravnosti spolova za nepoštivanje uravnotežene zastupljenosti oba spola na izbornim listama.
Kako se pripremiti za sastavljanje izbornih lista, kako zagovarati više žena u politici i rodno ravnopravnije stranačke politike te kako iskoristiti društvene mreže za kampanju, teme su s kojima ćemo se baviti na poludnevnoj radionici “A gdje su žene?”.
Predavačice na radionici bit će Tajana Broz iz CESI i Ana Keglović Horvat iz agencije Lude ribe.
Radionica se održava 14. prosinca 2016. godine (srijeda) u prostorima Zelene akcije, Frankopanska 1, Zagreb.

Prijavu za radionicu zajedno s kratkom motivacijom za sudjelovanje i kontakt podacima možete poslati na e-mail: tajana.broz@cesi.hr do 10. prosinca 2016. godine.

Za sve sudionice radionice osigurana je večera u Pivnici Medvedgrad. Na radionici može sudjelovati najviše 25 osoba te će se prijave prihvaćati prema redoslijedu zaprimanja do popunjenja mjesta.
PROGRAM:
16:00 – 16:30 Predstavljanje sudionica i projekta