Aktivizam, Nekategorizirano

Barcelona Gipsy balKan Orchestra u Klubu Lazareti

barcelona gypsy balkan orchestraU utorak 19.9. u Klubu Lazareti u 21 sat Barcelona Gipsy balKan Orchestra po prvi put će se svojim koncertom se predstaviti dubrovačkoj publici.

Članovi Barcelona Gipsy balKan Orchestra inspirirani su glazbom u svim njenim elementima i stilovima pa tako svojim strastvenim nastupima oduševljavaju publiku širom Europe.

U njihovom sviranju se jednostavno isprepliću tradicionalne židovske i romske note sa elementima jazz-a i zaboravljenih glazbenih religijskih melodija dok se u pozadini mogu čuti latino-američki ritmovi, tradicionalna katalonska, srednjoistočna, balkanska ili elektronska glazbe pomješana sa fuzijom, rock’n’rolla i country-a.

Ovaj (ne)običan multietnički orkestar čine: Sandra Sangiao (vokal, Cataluña), Mattia Schirosa (harmonika, Italija), Ivan Kovačević (double-bass, Srbija), Julien Chanal (gitara, Francuska), Stelios Togias (udaraljke, Grčka), Joaquín Gil (klarinet, Málaga) i Oleksandr Sora (violina,Ukraina).