Aktualno, Nekategorizirano

Lerova predstava u Lazaretima uz Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama

Studentski teatar Lero odigrat će posebnu izvedbu predstave ‘Tišine boje tuge’ u režiji Davora Mojaša na svojoj sceni u Lazaretima 25. studenog. Nova Lerova izvedba ove predstave održat će se povodom obilježavanja Međunarodnog dana protiv nasilja nad ženama u suradnji s Regionalnim centrom za izgradnju zajednice i civilnog društva DEŠA iz Dubrovnika. Ulaz je besplatan!

Predstava ponire u povijest Dubrovnika, njegove skrivane i tajene sudbine i prizore tame. Sudska svjedočenja, silovane žene, nahodi, priznanja, presude, zatočenja, otkrivanje zločinaca, osude, kazneni postupci, načini kažnjavanja, oporuke i kazne „teatra vlasti“ – ishodišni su povodi ovoj Lerovoj teatarskoj avanturi. Tišine boje tuge snovita je poetska i tužna ali istovremeno i opominjuća predstava koja ne nudi ravnodušnost i propituje savjest.

Režija: Davor Mojaš / Scenografija i kostimografija: Dubravka Lošić / Oblikovatelj svjetla i ton: Antonio Ljubojević /Tehničko vodstvo i realizacija scene: Mato Brnjić / Tonska montaža: Viktor Lenert / Realizacija kostima: Dubravka Lošić i Marija Glamočanin / Grafičko oblikovanje: Nora Mojaš

Sudjeluju: Ksenija Medović, Jasna Held, Zvončica ŠimiĆ, Barbara Damić, Rela Petric , Sebastijan Vukosavić. (teatarlero.hr)