Hrvatska, Nekategorizirano

Besplatna posudba zvučnih knjiga

zaklada_crMjesečno će korisnici moći, putem interneta, preuzeti do sedam naslova, a u fondu se, za sada, nalazi oko 400 knjiga na hrvatskom jeziku.

Bespovratna posudba zvučnih knjiga izvršava se putem web knjižnice zaklade Čujem, vjerujem, vidim, a korisnici zaklade će moći pregledati povijesti posuđenih knjiga, rezervirati ih, komentirati naslove, pretraživati po područjima i temama i slično. Usluga se može koristiti na bilo kojem uređaju koji se može spojiti na internet i reproducirati zvučne zapise. Projekt je zamišljen da knjiga bude nadohvat ruke. Cijeli fond knjižnice je na mrežnim stranicama i dostupan je članovima knjižnice da oni mogu u bilo kojem trenutku posuđivati te knjige.

– Usluga se zove Besplatna posudba. I dalje su to knjige u vlasništvu zaklade, ali su na trajnoj posudbi korisnicima, rekao je upravitelj Zaklade, Mirko Hrkač.