Aktualno, Nekategorizirano

Crveni križ poziva građane da doniraju, a potrebitima da dođu po toplu odjeću i obuću

P-H20160620016571Hrvatski Crveni križ (HCK) pozvao je u četvrtak sve građane kojima u ovim hladnim danima nedostaje tople odjeće i obuće da se jave u najbliže društvo Crvenoga križa u kojemu će dobiti potrebnu pomoć, a sve koji mogu, pozivaju da doniraju potrebnu toplu odjeću, obuću i posteljinu.

Hrvatski Crveni križ također moli sve građane koji znaju za osobe koje su posebno ugrožene nepovoljnim vremenskim prilikama i hladnoćom, da to jave u najbliže društvo Crvenoga križa te po potrebi, u granicama svojih mogućnosti, i sami pruže ruku pomoći.

Oni koji imaju višak tople obuće, odjeće i posteljine ili dovoljno sredstava da ih kupe to mogu donirati u društva Crvenoga križa u Vukovar, Ilok, Gospić, Donji Lapac, Pregrada, Nova Gradiška, Križevci, Samobor, Duga Resa, Krapina, Garešnica i Labin. Djelatnici i volonteri potom će ih podijeliti ljudima u potrebi.

Kako bi prikupljeni artikli što brže i lakše došli do potrebitih, HCK moli građane da doniraju čistu i upotrebljivu obuću, odjeću i posteljinu.

Val hladnoće posljednjih dana najviše je ugrozio ranjive skupine poput bolesnih, starih, nemoćnih, siromašnih te onih koji žive sami na udaljenim lokacijama.

Iz Hrvatskog Crvenoga križa priopćili su da su njihovi interventni timovi stalno terenu i pružaju pomoć: donose hranu i vodu, pripremaju drva za ogrjev, čiste snijeg, dostavljaju lijekove, voze ih liječniku i na druga potrebna mjesta, osiguravaju im toplu odjeću, obuću i posteljinu. (Hina)