Aktualno, Nekategorizirano

Dokumentarac „Okus doma“

okus_crProjekcija se održava u petak, 17. veljače s početkom u 18 sati u Centru za kulturu i informacije Maksimir (Švarcova 18, Zagreb). Ulaz na projekciju je besplatan.

Film „Okus doma“ nastao je u sklopu projekta ‘Quality integration solutions for refugees’ kojem je cilj podizanje svijesti javnosti o problemima i preprekama s kojima se izbjeglice suočavaju pri integraciji u naše društvo. Dokumentarni film autorice Martine Globočnik, koji je premijerno prikazan na prošlogodišnjem ZagrebDoxu, progovara kroz priče triju protagonista: Emine, koja svoje pomaganje azilantima pretvara u gastronomski projekt, tražitelja azila i kuhara Rede, koji u Hotelu Porin čeka odluku o svojoj sudbini, te 22-godišnje Sandre, koja nakon bijega iz Sirije nastoji naći svoje mjesto pod suncem.