Hrvatska, Inicijative, Nekategorizirano

Donesena druga Odluka o financiranju za Poziv „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“

Ured za udruge Vlade RH objavio je drugu Odluku o financiranju, za Prvu skupinu financiranja, u okviru Poziva „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“.

Pozivom se želi osigurati razvoj civilnoga društva u Republici Hrvatskoj koji osiguraa ujednačen regionalni društveno – ekonomski rast i demokratski razvoj Republike Hrvatske. Specifično, Poziv je usmjeren jačanju kapaciteta OCD-a aktivnih u lokalnim zajednicama za provedbu aktivnosti prilagođenih lokalnim problemima te za neposredan rad u područjima koja se financiraju kroz Europski socijalni fond (zapošljavanje, obrazovanje, socijalno uključivanje, dobro upravljanje) na lokalnoj razini. Također, Poziv je usmjeren unaprjeđenju kapaciteta organizacija civilnoga društva za pružanje učinkovitog odgovora na potrebe lokalne zajednice u kriznim situacijama.

Temeljem druge Odluke o financiranju, za Prvu skupinu financiranja, planirano je ugovaranje dodatnih 15 projekata ukupne vrijednosti 7.013.789,09 kuna.

Ukupna vrijednost Poziva je 120.000.000,00 kuna.

Više informacija o Pozivu dostupno je na stranicama strukturnifondovi.hr.