Hrvatska, Inicijative, Nekategorizirano

Donesena 6. Odluka o financiranju za Poziv „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“

Ured za udruge, kao Posredničko tijelo razine 1,  donio je šestu Odluku o financiranju za Poziv „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“,  za Prvu skupinu financiranja.

Temeljem Odluke o financiranju ugovorit će se 12 projekata ukupne vrijednosti 5.417.620,86 kuna.

Pozivom se želi osigurati razvoj civilnoga društva u Republici Hrvatskoj koji osigurava ujednačen regionalni društveno – ekonomski rast i demokratski razvoj Republike Hrvatske. Specifično, Poziv je usmjeren jačanju kapaciteta OCD-a aktivnih u lokalnim zajednicama za provedbu aktivnosti prilagođenih lokalnim problemima te za neposredan rad u područjima koja se financiraju kroz Europski socijalni fond (zapošljavanje, obrazovanje, socijalno uključivanje, dobro upravljanje) na lokalnoj razini. Također, Poziv je usmjeren unaprjeđenju kapaciteta organizacija civilnoga društva za pružanje učinkovitog odgovora na potrebe lokalne zajednice u kriznim situacijama

Ukupna vrijednost Poziva je 120.000.000,00 kuna.

Više informacija o Pozivu dostupno je na stranicama strukturnifondovi.hr.