Hrvatska, Inicijative, Nekategorizirano

Donesena dvanaesta Odluka o financiranju za Poziv „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“

Ured za udruge objavio je dvanaestu Odluku o financiranju za Poziv „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“, za drugu i treću skupinu financiranja.

Temeljem 12. Odluke o financiranju ugovorit će se 15 projekata ukupne vrijednosti 6.814.235,04 kuna.

Ukupna vrijednost Poziva je 120.000.000,00 kuna.

Pozivom se želi osigurati razvoj civilnoga društva u Republici Hrvatskoj koji osigurava ujednačen regionalni društveno – ekonomski rast i demokratski razvoj Republike Hrvatske. Specifično, Poziv je usmjeren jačanju kapaciteta OCD-a aktivnih u lokalnim zajednicama za provedbu aktivnosti prilagođenih lokalnim problemima te za neposredan rad u područjima koja se financiraju kroz Europski socijalni fond (zapošljavanje, obrazovanje, socijalno uključivanje, dobro upravljanje) na lokalnoj razini.

Više informacija o Pozivu dostupno je na stranici www.strukturnifondovi.hr.