Hrvatska, Inicijative, Nekategorizirano

Drugom Odlukom o financiranju odobreno 34 milijuna kuna za popularizaciju STEM-a

Ured za udruge, kao Posredničko tijelo razine 1, u postupku odabira projekata pristiglih na poziv za dodjelu bespovratnih sredstava “Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za popularizaciju STEM-a” nakon provedenog natječajnog postupka i odabira projekata donio je 2. Odluku o financiranju za 17 projekata ukupne vrijednosti 33.861.946,22 kune koje će sufinancirati Europski socijalni fond.

Ukupna vrijednost Poziva za koji je obustava na snazi do 31. svibnja 2021., do 10.00 sati je 150.000.000,00 kuna.

Poziv je usmjeren unaprjeđenju kapaciteta organizacija civilnoga društva za provedbu programa u području popularizacije STEM-a; suradnje organizacija civilnoga društva i odgojno-obrazovnih i visoko-obrazovnih institucija u području popularizacije STEM-a te povećanju broj aktivnosti s ciljem popularizacije STEM-a u općoj populaciji, s naglaskom na djeci i mladima.

Posredničko tijelo razine 2 u ovom Pozivu za dostavu projektnih prijedloga je Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva (NZRCD).

Više informacija o Pozivu dostupno je na stranicama strukturnifondovi.hr.

2. Odluka o financiranju