Aktualno, Nekategorizirano

EU projekt “Razvoj mreže STEM ambasadora” – poziv na radionice za osnovnoškolce

Udruga Bioteka poziva na besplatne STEM radionice učenike od 1. do 6. razreda osnovne škole s područja Grada Zagreba koji zadovoljavaju najmanje jedan od sljedećih kriterija:
– roditelji im primaju doplatak za djecu,
-školu pohađaju po prilagođenom ili individualiziranom programu,
-pripadnici su rasne ili nacionalne manjine,
-daroviti su.

Radionice se održavaju jednom tjedno do kraja školske godine:

Prijavni obrazac nalazi se ovdje: https://forms.gle/LpexVUeaCAsGuUUj9

Radionice se organiziraju u okviru projekta „Razvoj mreže STEM ambasadora“ kojem je cilj jačanje kapaciteta, znanja i vještina te međusektorske suradnje organizacija civilnog društva i obrazovnih institucija za provedbu programa popularizacije STEM-a u Hrvatskoj.

Projekt provodi udruga Bioteka u suradnji s Prehrambeno-biotehnološkim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu te udrugama Astronomsko društvo Višnjan, FabLabhr.NET i DOOR. Projekt ukupne vrijednosti 2.829.663,79 kn sufinancirala je s 2.405.214,22 kn Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, što čini 85 % ukupne vrijednosti projekta, a 15 % ukupne vrijednosti (424.449,57 kn) sufinancirano je iz Državnog proračuna.

(Izvor: udruga Bioeteka)