Aktualno, Nekategorizirano

Europski dan žrtava kaznenih djela

dok_crPovodom Europskog dana žrtava kaznenih djela Documenta – Centar za suočavanje s prošlošću s partnerskim organizacijama organizira konferenciju koja će se održati u srijedu 22. veljače 2017. u Novinarskom domu, Perkovčeva 2, Zagreb s početkom u 11 sati.

Na konferenciji će uz aktiviste organizacija civilnog društva i udruga za podršku žrtvama i svjedocima govoriti predstavnici ministarstva pravosuđa, ministarstva unutrašnjih poslova, Pučka pravobraniteljica RH kao i predstavnici pravosuđa i znanstvene zajednice. Skup će biti prilika da se javnosti predstavi Nacionalna strategija razvoja sustava podrške žrtvama i svjedocima u RH za razdoblje od 2016. – 2020.

Učinkovit sustav podrške žrtvama kaznenih djela predstavlja ključan element za djelotvoran progon počinitelja kaznenih djela, ali i za puno ostvarenje prava žrtava, koja im pripadaju neovisno o potrebama samog kaznenog postupka.