Aktualno, Nekategorizirano

Filantropska inicijativa Civitates: otvoren natječaj za medijske organizacije koje rade u javnom interesu

foto FaH

Filantropska inicijativa za demokraciju i solidarnost u Europi Civitates objavila je novi poziv na dostavu prijedloga kako bi se ojačale medijske organizacije koje rade u javnom interesu diljem Europe.

Bespovratna sredstva dodjeljuju se s ciljem obrane demokracije u Europi, i to izvještavanjem o društveno važnim temama, otkrivanjem zloupotreba ovlasti i uzročnika polarizacije u društvu te obranom prostora u kojima svi imaju pravo na glas. Osim osnaživanja pojedinih organizacija, Civitates planira raditi na umrežavanju primatelja bespovratnih sredstava kako bi učili i rasli zajedno.

Rok za podnošenje prijedloga istječe 30. lipnja 2020. godine.

Tekst poziva dostupan je ovdje.