Hrvatska, Nekategorizirano

Glasaj za najbolji EU projekt u Hrvatskoj

featured_projects_1529070492Uspjesan-ProjektMinistarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije pokreće Izbor za najuspješniji lokalni EU projekt u RH u razdoblju 2016.-2017. u svrhu prezentacije i promocije uspješnih projekata financiranih EU sredstvima. Ovim uspješnim primjerima želi se istaknuti značaj i doprinos projekata sufinanciranih sredstvima Europske unije poboljšanju životnih uvjeta lokalne zajednice, krajnjih korisnika te hrvatskih građana u cjelini, odnosno gospodarskog razvoja Republike Hrvatske.

Projekte su nominirali regionalni koordinatori (regionalne razvojne agencije), a pokrivaju brojna područja: poduzetništvo i razvoj poslovne infrastrukture, istraživanje i inovacije, zaštitu okoliša, socijalnu uključenost i zapošljavanje te poljoprivredu i zastupljeni su na području cijele Hrvatske, od Srijema i Slavonije preko Zagreba i Like do Istre i Dalmacije.

U svrhu provođenja Izbora, projekti su podijeljeni u tri kategorije:

• investicijski i infrastrukturni projekti kojima se ulaže u brojna područja kao što su promet, energetika, zaštita okoliša, informacijske i komunikacijske tehnologije, razvoj poduzetništva i istraživačkih djelatnosti, razvoj novih radnih mjesta u Europi, a također se potiču ulaganja u ruralna područja;
  • društveni projekti usmjereni na poticanje poduzetništva, pružanje pomoći u pronalaženju boljih radnih mjesta i uspostavi pravednijih mogućnosti za sve građane Europske unije prilikom zapošljavanja, a temeljna ulaganja odnose se na ulaganja u ljudske resurse;
  • međunarodni projekti koji rješavaju zajedničke izazove europskih zemalja koji su identificirani u pograničnim regijama, poput loše dostupnosti, neodgovarajućeg poslovnog okruženja i suradnje između obrazovnih institucija, uz istovremeno jačanje suradnje u svrhu općeg i ravnomjernog razvoja Europe.

Glasati možete ovdje do 30. lipnja 2018. godine i na taj način pomoći u promoviranju uspješnih lokalnih EU projekata, a ujedno se informirati o tome što je sve moguće financirati sredstvima Europske unije.

Izvor: https://strukturnifondovi.hr/