Aktivizam, Nekategorizirano

Jesen bogata događanjima za tribunjske umirovljenike

U okviru Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava „Pridruži se – Aktivni u mirovini“, Udruga umirovljenika općine Tribunj, kao nositelju, i općini Tribunj, kao partneru, odobreno je 992.124,00 bespovratnih kuna iz Europskog socijalnog fonda za provedbu projekta “Aktivno starenje na području Općine Tribunj”.

Ovoga ljeta započela je provedba trogodišnjeg projekta kojemu je cilj dati priliku da umirovljenici povećaju kvalitetu života i da se potakne snažnija socijalna uključenost umirovljenika.

U tu svrhu udruga organizira brojne aktivnosti od treninga nordijskog hodanja, pilatesa, tečaja informatike i stranih jezika, brojnih radionica sa zanimljivim temama, sudjelovanja na javnim događanjima.

Potkraj rujna, točnije 25. rujna, za tribunjske umirovljenike bit će organiziran besplatan izlet Primošten – Rogoznica.

Više o aktivnostima u okviru ovoga projekta dostupno je ovdje.

Projekt je odobren na pozivu „Pridruži se – Aktivni u mirovini” – Jačanje sposobnosti organizacija civilnoga društva za unaprjeđenje mogućnosti aktivnog sudjelovanja i socijalne uključenosti umirovljenika objavljen je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.

Više o pozivu pogledajte ovdje.