Aktivizam, Nekategorizirano

KUD „Toplice“ započeo prvi ciklus online radionica Izrada tradicionalnih ukrasa

 U sklopu ESF projekta „Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje“ jučer je započeo prvi ciklus online radionica Izrada tradicionalnih ukrasa. Radionice uključuju 10 tema te će se održavati do 2. svibnja 2022. godine. U radionice se uključilo petero polaznika.

Uz voditeljicu Davorku Mičuda, polaznici će naučiti tehnike izrade ukrasa od perušine i krep papira te će od tih materijala izrađivati lutkice, anđele i ruže. Idući ciklus radionica planiran je za svibanj 2022. godine.

Projekt „Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje“ provode Kulturno umjetničko društvo „Toplice“ iz Varaždinskih Toplica, Hrvatsko društvo inženjera geotehnike i Grad Varaždinske Toplice. Ukupna mu je vrijednost 468.249,71 kune, od čega 85 % sufinancira Europski socijalni fond, a 15 % državni proračun Republike Hrvatske.

Više informacija o projektu i svim radionicama može se pronaći na internetskoj stranici https://projekt.kud-toplice.hr/.