Aktualno, Nekategorizirano

KUD “Toplice” započeo drugi ciklus online radionica izrade tradicionalnih ukrasa od perušine i krep papira

U sklopu ESF projekta „Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje“ u utorak je započeo drugi ciklus online radionica Izrada tradicionalnih ukrasa. Radionice uključuju 10 tema i održavat će se do 10. lipnja 2022. godine. U radionice se uključilo četvero polaznika. Uz voditeljicu Davorku Mičuda, polaznici će naučiti tehnike izrade ukrasa od perušine i krep papira te će od tih materijala izrađivati lutkice, anđele i ruže. Ovo je ujedno i posljednji ciklus radionica u projektu.

Projekt „Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje“ provode Kulturno umjetničko društvo „Toplice“ iz Varaždinskih Toplica, Hrvatsko društvo inženjera geotehnike i Grad Varaždinske Toplice. Ukupna mu je vrijednost 468.249,71 kune, od čega 85 % sufinancira Europski socijalni fond, a 15 % državni proračun Republike Hrvatske.

Više informacija o projektu i svim radionicama može se pronaći na internetskoj stranici https://projekt.kud-toplice.hr/.