Aktivizam, Nekategorizirano

KUD „Toplice“ započeo prvi ciklus radionice ‘Izrada nošnji topličkog kraja’

Arhivska fotografija projektnog tima, foto KUD Toplice

U sklopu ESF projekta „Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje“ jučer je započeo prvi ciklus online radionice Izrada nošnji. Radionica Izrada nošnji uključuje 10 tema te će se održavati do 8. travnja 2022. godine. U radionicu se uključilo sedmero polaznika. Uz voditeljicu Antoniju Kögl, polaznici će naučiti tehnike izrade narodne nošnje topličkog kraja. Teme obrađuju tehnike obrubljivanja, heklanja, štrikanja i našivavanja.

Idući ciklus radionica planiran je za svibanj 2022. godine.

Projekt „Tradicija kao alat za razvoj vještina i socijalno uključivanje“ provode Kulturno umjetničko društvo „Toplice“ iz Varaždinskih Toplica, Hrvatsko društvo inženjera geotehnike i Grad Varaždinske Toplice. Ukupna mu je vrijednost 468.249,71 kune, od čega 85 % sufinancira Europski socijalni fond, a 15 % državni proračun Republike Hrvatske.

Više informacija o projektu i svim radionicama može se pronaći na internetskoj stranici https://projekt.kud-toplice.hr/.