Aktualno, Nekategorizirano

Multimedijalna izložba ‘Što radiš, ženska glavo?’

Povodom obilježavanja Dana žena, Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci predstavlja skupnu izložbu o (p)ostajanju umjetnice. Ova ironična multimedijalna izložba, naziva ‘Što radiš, ženska glavo?’, otvara se 8. ožujka 2022. Izlažu: Selma Banich, Klara Dujmović, Josipa Škrapić, Marianna Nardini, Iva Čukelj, Anita Kos i Petra Patafta.

Nakon Noćnog marša, upravo na Međunarodni dan žena, 8. ožujka 2022., u 20 sati, Galerija SKC otvorit će novomedijsku izložbu pod nazivom „Što radiš, ženska glavo?“.

Naslovnu sintagmu izložbe koristimo metaforično upravo s ironičnom namjerom istraživanja kreativnog procesa i rada umjetnica. Uvidom u radove ulazimo u njihov svijet, u procese rada i propitivanja kako se postaje i ostaje umjetnicom. Kako izgleda biti umjetnica, kako umjetnica izgleda, kako izgleda njen rad… Povodom Dana žena, pitamo se što rade te ženske glave?

Različite perspektive žena-radnica-umjetnica ovom izložbom povezuje multimedijalni izričaj kojim se različite autorice predstavljaju. Iz njihovih multimedijalnih radova iščitavamo kako se umjetnicom postaje i ostaje na likovnoj sceni u Hrvatskoj. A kako se umjetnicom postaje i ostaje, pričat će nam radovi riječkih i zagrebačkih studentica i samostalnih umjetnica.

Događanje na Facebooku