Aktivizam, Nekategorizirano

Na istoj strani(ci): Od Jordana do Umaga s Goranom Blaževićem

Multimedijalno predavanje i predstavljanje knjige „Svilim“ putopisca Gorana Blaževića donosi priču o putovanju pješice dugom preko 3300 kilometara. Na ovaj će se put s našim gostom otisnuti porečki srednjoškolci/ke, članovi/ce čitateljskog kluba osnovanog unutar projekta „Na istoj strani(ci) – Uzmi knjigu u svoje ruke“.

Krajem 2016. godine Goran Blažević krenuo je na petomjesečni put tijekom kojeg je hodao od Petre u Jordanu do rodnog Umaga, noseći poruku mira i solidarnosti. Namjera mu je bila pratiti puteve po kojima su se kretale izbjeglice iz Sirije i Iraka. Prehodao je Jordan, Palestinu, Izrael, Cipar, Tursku, Grčku, Makedoniju, Albaniju, Crnu Goru i Hrvatsku, sve do Umaga.
Goran Blažević putovao je sam, bez logistike i sponzora, oviseći o dobročinstvima domaćina koje je putem susretao, a upravo su dobročinstva i središnja tema ovoga druženja.

Predstavljanje knjige održat će se u ponedjeljak 28. studenog u 13 sati u Gradskoj knjižnici Poreč.

„Na istoj strani(ci)“, projekt Gradske knjižnice Poreč u partnerstvu s Gradom Porečom – Parenzo, odobren je u okviru europskog natječaja „Čitanjem do uključivog društva“ te se financira u okviru Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014.-2020. Europske Unije iz europskog socijalnog fonda. 85% sredstava osigurano je iz Europskog socijalnog fonda, 15% Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.