Aktivizam, Nekategorizirano

Od 1. listopada studenti iz Dalmacije moći će se besplatno voziti vlakovima

Foto: Goran Leš
Foto: Goran Leš

Redoviti studenti iz Splitsko-dalmatinske županije koji studiraju izvan mjesta prebivališta od 1. listopada ove godine moći će neograničeno koristiti vlakove Hrvatskih željeznica u skladu s ugovorom što su ga u petak potisali splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban s predsjednikom Uprave HŽPP-a Željkom Ukićem.

Studenti će se početi besplatno voziti vlakom od 1. listopada, a prvih mjesec dana na temelju Iksice dok se ne završi program i izrade “pametne” kartice, pa će se od 1. studenoga program putovanja provoditi sa samim karticama.

Studenti o će stvariti besplatni prijevoz tako što će, na temelju javnoga poziva koji će oglasiti županija donijeti preslik osobne iskaznice kao dokaz mjesta prebivališta i potvrdu fakulteta o statusu studenta, a potom će im se izraditi ‘pametna’ karticu Hrvatskih željeznica koja će im vrijediti pet godina, odnosno dok traje njihov studij. (split.com)