Aktualno, Nekategorizirano

Otvorene nominacije za Fierce Women WoW nagrade, rok 10. siječnja

Uoči 8. marta 2021., portal Vox Feminae i društveno poduzeće Fierce Women po drugi puta će organizirati dodjelu nagrada za strašne žene godine te predstaviti niz heroina koje su dale značajan doprinos za rodnu ravnopravnost, pravednost i socijalnu pravdu u Hrvatskoj u proteklom razdoblju.

Nakon što je početkom 2020. Fierce Women WOW nagrada dodijeljena redateljici Dani Budisavljević, dogradonačelnici Gline Branki Bakšić Mitić, članici HGSS-a i instruktorici planinarenja Tatjani Bračanov, redateljici Nori Krstulović te timu Ženske sobe predvođenim koordinatoricom Majom Mamulom, ponovno otvaramo nominacije za strašne žene, heroine, borkinje za ravnopravnost i ženska prava, za javno dobro, zajedništvo i zajednicu, koje će biti proglašene u 2021. godini.

Poznaješ li takve žene? Nominiraj ih za Fierce Women WoW nagradu!

Možeš nominirati samo živuće žene (čime podrazumijevamo cis-žene, transrodne i interspolne osobe), ali i organizacije koje su dale značajan doprinos borbi za rodnu ravnopravnost i socijalnu pravdu u Hrvatskoj.

One su možda aktivistkinje, čistačice, poljoprivrednice, liječnice, učiteljice, znanstvenice, socijalne radnice, odvjetnice, profesorice, umjetnice ili bilo što drugo. Ako mijenjaju naše društvo na bolje, tada bi se mogle naći na listi pet dobitnica ovogodišnje nagradu Fierce Women WoW.

Nominacije primamo do 10. siječnja 2021.,
putem Google forme na ovom linku.
Kandidatkinje mogu predlagati pojedinke/ci, nevladine organizacije, javne ustanove, komore, sindikati ili neformalne aktivističke inicijative. Broj prijedloga koje svaka predlagateljica ili predlagatelj može poslati nije ograničen.

Prijedloge će evaluirati žiri kojeg imenuje udruga K-zona, izdavačica VoxFeminae.net portala. Žiri zadržava pravo da objavi vlastite prijedloge.

Imena pet dobitnica Fierce Women WOW nagrade bit će objavljena početkom ožujka 2021. Nagrada se u 2021. dodjeljuje u Hrvatskoj i Sloveniji.

Projekt Žene o ženama – Women on Women i Fierce Women WoW nagrade sufinancirane su iz programa Kreativna Europa Europske komisije te Zaklade Kultura nova.