Hrvatska, Nekategorizirano

Otvoreno je javno savjetovanje o Nacrtu Nacionalnog programa za mlade za razdoblje od 2020. do 2024. godine

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku otvorilo je savjetovanje o Nacrtu Nacionalnog programa za mlade za razdoblje od 2020. do 2024. godine na Središnjem državnom internetskom portalu za savjetovanje ,,e-Savjetovanja”.

Nacrt Nacionalnog programa za mlade podijeljen je u devet strateških područja: 1. Obrazovanje, znanost i cjeloživotno učenje; 2. Zapošljavanje i poduzetništvo; 3. Aktivno sudjelovanje mladih i održivi razvoj zajednice; 4. Socijalna uključenost; 5. Zdravlje i sport; 6. Mladi u ruralnim područijma; 7. Kultura; 8. Rad s mladima; 9. Mladi u Europskom i globalnom okruženju. Opći cilj Nacionalnog programa za mlade je stvaranje društvenih pretpostavki za razvoj potencijala mladih radi podizanja kvalitete njihovog života i njihove optimalne društvene integracije.

Javno savjetovanje otvoreno je u razdoblju od 21. siječnja do 9. veljače 2020. godine, a možete se uključiti preko sljedećeg linka: https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?EntityId=13290