Aktualno, Nekategorizirano

Pazi kako pričaš promjenu!

brodo_crUdruge civilnog društva marljivo rade na ostvarenju pozitivnih društvenih promjena i okupljanju građana oko dobrih ciljeva. U tome je vješta komunikacija poruka medijima i građanima jedan od važnijih zadataka svake ozbiljne kampanje i projekta. Nažalost, dobre priče ponekad se ne čuju daleko. Tko god se bavio aktivizmom već dobro poznaje problem ograničenog broja jednih te istih ljudi na prosvjedima, tribinama i javnim akcijama.

Glavni cilj ove Brodoto tribine je pokrenuti raspravu o načinima mobiliziranja većeg broja ljudi te pružiti nevladinim udrugama alate da svoje vrijednosti i poruke uspješno komuniciraju široj publici.

Među glavnim preprekama u postizanju ovih ciljeva su neinformiranost i nedostatak povjerenja građana u djelovanje nevladinih udruga, izražene ideološke podjele u društvu i negativna slika koju o aktivizmu potiču različiti politički akteri.

Tribina će se održati u Booksi, 23. ožujka u 19 sati.