Hrvatska, Nekategorizirano, Rad udruga

Potpisani ugovori o dodjeli bespovratnih sredstava za Poziv „Tematske mreže za društveno-ekonomski razvoj“ – Komponente 2

Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, u ulozi Upravljačkog tijela Operativnog programa “Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.”, i Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, u ulozi Posredničkog tijela razine 2, potpisali su deset ugovora u vrijednosti 9.889.279,48 HRK s uspješnim prijaviteljima u okviru Komponente 2 Poziva na dostavu projektnih prijedloga „Tematske mreže za društveno-ekonomski razvoj te promicanje socijalnog dijaloga u kontekstu unapređivanja uvjeta rada“ koji se financiraju sredstvima Europskog socijalnog fonda.

Cilj Poziva je jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za postizanje učinkovitog dijaloga s javnom upravom, socijalnim partnerima i visokoobrazovnim institucijama u oblikovanju i provođenju reformi, te jačanje socijalnog dijaloga u kontekstu kreiranja boljih uvjeta rada s naglaskom na sezonske poslove, dok je posebice cilj Komponente 2 uključivanje socijalnih partnera, prvenstveno sindikata, u aktivnosti zagovaranja, promicanja i osmišljavanja inovativnih načina suradnje s poslodavcima u kontekstu poticanja i kreiranja boljih uvjeta rada svih radnika, a posebice sezonskih radnika.

Popis ugovorenih projekata:

1. „ZADOVOLJAN RADNIK – USPJEŠAN POSLODAVAC – ZaRUP” – Novi sindikat, Zagreb, vrijednost projekta 978.672,35 HRK

2. “STOP nasilju na radnom mjestu” – Radnički sindikat Hrvatske – Tiger, Zagreb, vrijednost projekta 975.171,12 HRK

3. “Sezonski rad u Slavoniji” – Nezavisni sindikat radnika u proizvodnji hrane i pića, Kutjevo, vrijednost projekta 981.691,09 HRK

4. “Znanje je ključ dobrog socijalnog dijaloga” – Sindikat prometnika vlakova Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 997.557,23 HRK

5. “Platforma za dostojanstven sezonski rad” – Hrvatska udruga radničkih sindikata, Zagreb, vrijednost projekta 986.888,25 HRK

6. “Jačanjem socijalnog dijaloga do zdravih radnih mjesta” – Opći sindikat Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 999.069,18 HRK

7. “Zajedno do cilja” – Sindikat hrvatskog vozača, Zagreb, vrijednost projekta 995.613,67 HRK

8. “Rad po mjeri čovjeka” – Savez samostalnih sindikata Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 996.355,54 HRK

9. “Socijalnim dijalogom do kvalitetnih radnih mjesta u graditeljstvu i turizmu” – Sindikat graditeljstva Hrvatske, Zagreb, vrijednost projekta 988.928,19 HRK

10. “Radimo zdravo” – Sindikat zaposlenika osiguravajućih društava, Zagreb, vrijednost projekta 989.332,86 HRK.