Aktualno, Nekategorizirano

Poziv na međunarodni natječaj za kreativce – OKiZA 2019

Udruga Žmergo u suradnji sa Savjetom mladih Grada Opatije poziva umjetnike i zainteresiranu javnost na prijavu projekata u kulturi u sklopu programa OKiZA 2019. (Opatijska kultura i zeleni aktivizam).

Program se provodi u sklopu opatijskog susjedstva programskog pravca 27 susjedstava, u okviru projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture, a čiji je nositelj Udruga Žmergo.

Program OKiZA osmišljen je kao impuls razvoju kreativnih sadržaja u kulturi na području Opatije, te pružanju podrške umjetnicima u njihovom nastojanju da utječu na kvalitativne promjene u društvu u području očuvanja okoliša i “zero waste” koncepta u turizmu.

Žiri će odabrati 10 kreativnih projekata, a najzanimljiviji projekt kojeg žiri, ali i prisutna publika prepozna kao najkvalitetniji i najkorisniji za zajednicu, osvojit će financijsku podršku u vrijednosti od 15.000 kn.

Natječaj je otvoren do 11. studenog 2019. (do 14 sati).

Opširnije: https://zmergo.hr/