Aktualno, Nekategorizirano

Pozivni natječaj za sudjelovanje u programu osmog festivala Perforacije

perforacije200Natječaj je namijenjen plesačima, koreografima i plesnim kolektivima koji djeluju na području Hrvatske. Razmatrat će se gotovi izvedbeni radovi koji su izvedeni u periodu od svibnja 2014. do trenutka prijave.

Udruga Domino kroz mnoge projekte direktno i indirektno potiče stvaranje novih, ali i prezentaciju već izvedenih plesnih predstava. Upravo u tom smjeru se raspisuje i ovaj poziv kojim želimo dati veću podršku nezavisnoj umjetničkoj produkciji s naglaskom na plesnu scenu. Mnoge plesne predstave zbog loše financijske i prostorne situacije u Hrvatskoj nemaju priliku biti izvedene dovoljno puta. Ovim natječajem dajemo priliku i plesnim umjetnicima da ponovno izvedu svoje produkcije i publici da ponovno vidi njihove radove. Putem natječaja pozivamo plesne umjetnike iz Hrvatske da prijave radove, prvenstveno one koji u svom izrazu nisu ograničeni na tradicionalno definirane forme.

Prijava mora sadržavati:

· kratki opis projekta (do 150 riječi hrvatski i engleski tekst),
· širi opis projekta (do 2 kartica teksta),
· životopis autora/autorice ili autorsko-izvedbenog tima,
· poveznica na snimku predstave (i lozinku),
· press dossier,
· 2-3 press fotografije,
· popis potrebne tehnike,
· cjelokupni troškovnik (očekivani iznos bruto honorara za nastup, putni troškovi i ostali troškovi koji su predviđeni za izvedbu)

Prijave se dostavljaju isključivo na mail:
udrugadomino.marketing@gmail.com s predmetom: “Za poziv za izvedbe gotovih radova”.

Rok za prijavu je 10. travanj 2016. godine.

Prijavom se autori obvezuju da su izvođači prijavljenog rada slobodni nastupiti u vrijeme festivala Perforacije.
Prijavljene radove će odabrati posebno oformljen žiri u sastavu: Branko Banković, Bruno Isaković i Silvija Stipanov.