Aktualno, Nekategorizirano

Prava u „novom siromaštvu“

cms_crFokus grupa se održava u ponedjeljak 27. veljače u dvorani Müller kina Europa od 13 do 16 sati.

Fokus grupe dio su međunarodnog istraživanja o prekarijatu i nezaposlenosti mladih, a analiziraju se iskustva u Hrvatskoj, Italiji i Nizozemskoj. Cilj istraživanja je stjecanje uvida u polje konkretnog ostvarivanja, odnosno nemogućnosti ostvarivanja socio-ekonomskih te kulturnih prava i sloboda u Hrvatskoj danas, a rezultati će biti korišteni za potrebe analize standarda implementacije te mjera usklađenosti s međunarodnim instrumentima zaštite ljudskih prava u ovoj domeni.

Sama fokus grupa otvorenog je tipa i pozvani su različiti akteri, kao što su mladi i nezaposleni, radnici/ice s ugovorom na određeno vrijeme,  aktivisti/kinje i eksperti/kinje iz područja radnih prava i socijalne zaštite, kao i radnici/ice te aktivist/kinje iz područja kulture.

– Nakon toga za sve sudionike/ice organizirano je druženje uz hranu kulinarskog kolektiva Okus doma.

Ako ste u mogućnosti odazvati se, molimo Vas da potvrdite Vaš dolazak Maji Pleić na maja.pleic@cms.hr ili 092 3304 360 – ističu u CMS-u.