Aktualno, Nekategorizirano

Prva Rodina konferencija o nošenju djece

roda_crStudije su otkrile kako je društveni, emocionalni i fizički razvoj djece pod značajnim utjecajem ranog susreta s kretanjem i ljudskim dodirom. Djeca, nošena na tijelu osobe koja brine o njima, u prvim mjesecima života, pokazala značajan napredak u povezanosti i emotivnom zdravlju, u odnosu na djecu koja nisu nošena u bliskom kontaktu s odraslom osobom. A prednosti i dobrobiti nošenja ovdje ne prestaju.

Većina roditelja želi svom djetetu dati najbolji mogući početak života. Nošenje je prirodan način da djetetu pruže zaštićeno, a opet poticajno okruženje.

– Rodinom konferencijom o nošenju želimo doprinijeti promicanju ove prakse koja nosi brojne dobrobiti djeci i odnosu koji razvijaju s odraslim osobama koje skrbe o njima. Upišite se na mailing listu Konferencije ukoliko želite primati obavijesti o novostima i akcijama. Pridružite nam se u Zagrebu u subotu, 21. listopada 2017. – ističu u Rodi.