Aktivizam, Nekategorizirano

Riječka udruga Terra pokrenula besplatnu telefonsku liniju za podršku mentalnom zdravlju

Udruga Terra u partnerstvu s udrugom Oaza i Gradom Rijeka pokrenula je besplatnu telefonsku liniju za podršku mentalnom zdravlju u sklopu projekta Oslonac.

Besplatni telefon za podršku mentalnom zdravlju s brojem: 0800 99 77 radi svaki radni dan od 18 do 20 sati, a namijenjen je svima kojima je potrebna pomoć i podrška bez obzira na spol, dob ili bilo koju drugu odrednicu.

Na telefonu su svakodnevno dežurni educirani i supervizirani volonteri udruge Terra te je dostupno i 5 stručnih savjetnika za pojedinačne psihoterapije ako budu potrebne pozivateljima.

Besplatni telefon je dio projekta “Oslonac – jačanje organizacijskih kapaciteta za pružanje stručne i volonterske psihosocijalne podrške u kriznim situacijama” koji provode udruga Terra, udruga Oaza i grad Rijeka. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Više: https://www.udrugaterra.hr/projekt-oslonac/