Aktivizam, Nekategorizirano

Najsretnija beba započinje provedbu projekta „SpRETNI RODITELJI – SRETNO DIJETE“

Najsretnija beba Hrvatska je ostvarila veliki uspjeh. Sudjelovala je na natječaju i osigurala sredstva za cjelogodišnji projekt „SpRETNI RODITELJI – SRETNO DIJETE“. Projekt se provodi u suradnji s partnerskom udrugom Abeceda roditeljstva, OŠ Mihaela Šiloboda i dječjim vrtićem Čarobna kućica. Ovim projektom ćemo ojačati naše kapacitete za vođenje budućih projekata naše organizacije – navodi udruga Najsretnija beba Hrvatska.

Cilj projekta je unaprijediti kapacitete 2 OCD-a za pružanje učinkovitog odgovora na potrebe lokalne zajednice u kriznim situacijama.

U sklopu projekta će se:
-Izraditi mapiranje potreba i usluga lokalne zajednice za upravljanje kriznim situacijama u svrhu međusobne suradnje te razvoja zajedničkih programa i usluga prijavitelja, partnera, lokalnih institucija i drugih OCD-ova što će doprinijeti razvoju civilnog društva u Hrvatskoj.
-Izraditi 2 programa za rad s roditeljima te s nastavnicima/odgojiteljima u kriznim situacijama.
-Izraditi 10 videa za podršku roditeljima u kriznim situacijama te za veću vidljivost udruga.
-Izraditi priručnik za krizno komuniciranje učitelja i odgojitelja.

Provesti 50 besplatnih online radionica za roditelje koje se odvijaju svake srijede od 19 sati. Kroz njih, polaznici će dobiti potrebna, konkretna znanja i alate koji će im pomoći da se lakše nose s kriznim i izazovnim situacijama.

Krajnji korisnici su roditelji i djeca/mladi s problemima u ponašanju te osobe zaposlene u odgojno obrazovnim institucijama koje se u svom svakodnevnom radu susreću s problemima kod djece i mladih.
Za sve dodatne informacije i prijave na radionice javite se na najsretnijabeba@gmail.com
Razdoblje provedbe: od 15. studenog 2021. do 15. studenog 2022.
Ukupna vrijednost projekta: 462.975.00 kn
Iznos koji sufinancira EU: 393.528.75 kn
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Iznos koji sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske 69.446.25 kn
Naziv poziva: Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice