Hrvatska, Nekategorizirano

U kreativnoj kućici Dokkica obilježen Međunarodni dan djeteta

Dan je obilježen i kreativnom radionicom, Foto: Gojko Mitić

Premda je bila nedjelja, velik broj djece i njihovih roditelja okupio se jučer u prostorijama Dječje kreativne kućice Dokkica (robna kuća na Sjenjaku) u Gradskoj četvrti Novi grad.

Povod je bio obilježavanje Međunarodnog dana djeteta, različitim aktivnostima usmjerenim na promociju dječjeg prava na igru, odnosno poticanja na važnost igre.

– Tim povodom organizirali smo dva natječaja za učenike osnovnih škola Osječko-baranjske županije, za najbolje likovne i literarne radove. Od brojnih pristiglih radova komisija je odabrala 12 radova iz svake od te dvije kategorije, a ti će radovi krasiti prvi promotivni kalendar Dokkice – kaže Ines Novak, predsjednica Dječje kreativne kućice Dokkica.

Program je počeo otvaranjem izložbe nagrađenih likovnih radova, slijedilo je čitanje odabranih literarnih radova, dok su u glazbenom dijelu programa nastupili mladi osječki pjevač Andrej Dorić, maturant 3. gimnazije, te članice Plesnog studija Shine. One su se upravo vratile s velikog međunarodnog plesnog turnira Prague Dance Open 2016., gdje su u konkurenciji 3000 plesača, osvojile 45 medalja i tri pehara za dva druga i jedno treće grupno mjesto.

Uz to, želeći naglasiti važnost igre, u Dokkici su jučer organizirali niz kreativnih radionica, od izrade lutaka i slikovnica, oslikavanja zmaja i starih stolica, igranja društvenih igara do putovanja u svemir i radionice štulanja. Završilo je plesom u mini disco klubu.

Za najbolji likovni rad nagrađeni su: Leonarda Zorinić, Franka Smoje, Višen Seršić, Ella Vitić (OŠ F. K. Frankopana), Svea Buchwald (OŠ Jagode Truhelke), Marija Salaj, Marija Žagar (OŠ Višnjevac), Patricija Greganović, Lana Pavlović (OŠ “Tin Ujević”), Leona Križaj (OŠ Čeminac), Mario Slamek (OŠ “Mladost”), Anđela Milaković (OŠ Tenja). Za najbolji literarni rad nagrađeni su učenici OŠ Vladimira Becića: Gabriel Grbešić, Ruta Maria Velešanov, Ana Grozaj, Filip Janjić, Tea Tabori, Luka Šakić, Sara Kovačević, Noah Katušić, Helena Bebek, Karla Šibalić, Leon Amidžić i Sjepan Lekić.

Izvor: Glas Slavonije