Hrvatska, Nekategorizirano

U projekt “Slikom do smisla” kao predavač se uključio jedan od najvećih hrvatskih filmskih snimatelja Mario Sablić

Na fotografiji Mario Sablić, foto: Unimedia

U projekt “Slikom do smisla” kao predavač se uključio jedan od najvećih hrvatskih filmskih snimatelja Mario Sablić, navodi u priopćenju udruga Unimedia.
Mario Sablić trenutačno je profesor na Akademiji dramskih umjetnosti, a dobitnik je, među ostalim, 4 godišnje nagrade “Nikola Tanhofer” Hrvatske udruge filmskih snimatelja, nagrade na Danima hrvatskog filma 2002. za kratkometražni igrani film „Sigurna kuća“ te Roselle Park Loves Shorts 2016. za kratkometražni igrani film „Oko za oko“. Njegovo dugogodišnje bogato iskustvo svakako su jamac da će predavanja biti iznimno edukativna i zanimljiva, a odvijat će se kroz 10 online radionica.
Iskoristite priliku i poslušajte direktora fotografije Marija Sablića, sudjelovanje je besplatno!
Mladi od 18 do 25 godina, prijavite se popunjavanjem obrasca na:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjh-N2C6jya4hJG5NoNUhSl_vRiaZoQbtiHAVtUYaa7r4OTg/viewform

Raspored radionica:
⦁ 22. 11.2021. u 18h: “Slikom do smisla” – Boja, predavanje A – online radionica
⦁ 23. 11.2021. u 17h: “Slikom do smisla” – Boja, predavanje B – online radionica
⦁ 24. 11.2021. u 17h: “Slikom do smisla” – Kompozicija filmske slike, predavanje A – online radionica
⦁ 25. 11.2021. u 17h: “Slikom do smisla” – Kompozicija filmske slike, predavanje B – online radionica
⦁ 26. 11.2021. u 17h: “Slikom do smisla” – Kompozicija filmske slike, predavanje C – online radionica
⦁ 29. 11.2021. u 18h: “Slikom do smisla” – Slikanje svjetlom – online radionica
⦁ 30. 11.2021 u 17h:  “Slikom do smisla”  – Proces realizacije audiovizualnog sadržaja, predavanje A – online radionica
⦁    1. 12.2021 u 17h: “Slikom do smisla”  – Proces realizacije audiovizualnog sadržaja, predavanje B – online radionica
⦁    2. 12.2021. u 17h: “Slikom do smisla” – Proces realizacije audiovizualnog sadržaja, predavanje C – online radionica
⦁    3. 12.2021 u 17h: “Slikom do smisla”  – Proces realizacije audiovizualnog sadržaja, predavanje D – online radionica
Bogato životno i radno iskustvo Marija Sablića svakako zaslužuje da navedemo još nekoliko zanimljivih podataka iz njegove biografije.
Godine 1986. diplomirao je na odsjeku snimanja na Akademiji dramske umjetnosti s autorskim kratkim igranim filmom “Pomračenje”. Jedan je od osnivača filmskog časopisa Kinoteka, a tekstovi su mu objavljeni i u Filmskoj enciklopediji i Filmskom leksikonu.
Kao direktor fotografije snimio je više od 300 glazbenih i reklamnih spotova, desetak igranih projekata („24 sata“, „Pjevajte nešto ljubavno“, „Zagonetni dječak“…) i 18 televizijskih serija (2 sezone „Počivali u miru“; 3 sezone „Crno bijeli svijet“…).
Režirao je tri obrazovno-dokumentarna filma o Profesijama iz sektora kamere – Direktor fotografije, Operator kamere i Prvi asistent kamere. U sklopu studija Filmskog, televizijskog i multimedijskog oblikovanja radi kao predavač na VERN-u od 2017. do 2019. Godine, nakon toga prelazi na ADU. Predsjednik je Hrvatske udruge filmskih snimatelja od 2013. godine i član Upravnog odbora IMAGO-a ₋  najveće svjetske snimateljske asocijacije.
Za radionice su vam potrebni računalo ili pametni telefon i stabilna internetska veza. Prijavite se!

Za više informacija možete se obratiti na e-adresu: unimedia@unimedia.hr
Projekt „Slikom do smisla“ provodi Unimedia – udruga za promicanje audiovizualne i scenske kulture djeluje na području kulture i umjetnosti, demokratske političke kulture i međunarodne suradnje u partnerstvu s Otvorenim učilištem Dubrava, a sufinancirala ga je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. (poziv Umjetnost i kultura online) u ukupnom bespovratnom iznosu od 487.082,40 kn.