Aktualno, Nekategorizirano

WHW Akademija 2022: Umjetničke ekologije

WHW Akademija započinje svoje četvrto izdanje koje se bavi različitim aspektima umjetničkih ekologija.

Ove godine je WHW Akademija zaprimila rekordan broj od preko 300 inspirativnih prijava iz cijelog svijeta. Program 2022. uključuje dvanaest sudionika: Darko Aleksovski (Veles), Željko Beljan (Zagreb/Vukovar), Diana Cantarey (Amsterdam/Mexico City), Adrijana Gvozdenović (Podgorica), Maksym Khodak (Kijev), Nadežda Kirćanski (Beograd), Stela Mikulin (Zaprešić), Ruoru Mou (London/Firenca), Kristina Pashkova (Moskva), Christian Sleiman (Bejrut), Bojan Stojčić (Sarajevo), i Huda Takriti (Beč/Damask).

Članovi profesorskog tima su: Ivana Bago , Zbyněk Baladrán , Tim Etchells , Vlatka Horvat , Pablo Martínez i Daniela Ortiz , kao i Yael Davids , iLiana Fokianaki i Leire Vergara, koji sudjeluju u javnom programu Večeri s WHW Akademijom.
Četvrto izdanje WHW Akademije postavlja model koji kombinira online i offline susrete kako bi istraživali sudioničke načine proizvodnje umjetnosti i znanja.

više informacija