Aktivizam, Nekategorizirano

Žele osnovati društveno poduzeće

bartolomej_crOsnovni cilj projekta „Razvoj društvenog poduzetništva Bartolomej“, koji će trajati godinu dana, osnivanje je društvenog poduzeća koje će biti temelj za zapošljavanje osoba s teškoćama u razvoju koje nakon 21. godine izlaze iz poludnevnog boravka udruge u kojem borave na rehabilitaciji.

Projekt je započeo 1. lipnja 2017., a bespovratna sredstva u iznosu od 436.521,12 kuna dobivena su u sklopu poziva „Poticanje društvenog poduzetništva“ koji se financira iz Europskog socijalnog fonda.

Partner na projektu Udruzi osoba s invaliditetom “Sveti Bartolomej” je Javna ustanova razvojna agencija Šibensko-kninske županije.  Rezultati projekta biti će ojačani kapaciteti 15 nezaposlenih članova udruge i osnivanje društvenog poduzeća, te će biti zaposlena minimalno jedna osoba sa invaliditetom.