Aktivizam, Nekategorizirano

Festival Ruralne Kulture – FRK 13

FRK13Ekološka udruga Krka Knin od 23. do 25. kolovoza na lokaciji Ekološko-informativnog centra (Drniška 2b) uz rijeku Krku organizira trinaesti po redu Festival Ruralne Kulture – FRK 13.

Festival je zamišljen kao poticajna mjera za razvoj seoskog turizma, povećanje samozapošljavanja lokalnog stanovništva, unapređenje seoske proizvodnje i uslužnih djelatnosti, poticanje volonterizma, te očuvanje prirodne i kulturne baštine.

U sklopu programa Festivala održat će se brojne radionice za djecu i odrasle, sajam seoskih proizvoda i rukotvorina te ostala brojna sportska, kulturna i zabavna događanja.

Svim posjetiteljima manifestacije HŽ Putnički prijevoz odobrava 40% popusta u 1. i 2. razredu redovnih vlakova od 23. do 26. kolovoza isključivo za kupnju povratnih prijevoznih karata od svih kolodvora do kolodvora Knin i natrag (popust se ne može primijeniti na udaljenostima kraćim od 25 km).