Aktivizam, Nekategorizirano

Žene kontra anti-choice kampanje

split_cr
Pro-choice guerilla akcija na manipulativne ‘Želim živjeti’ plakate

Nezadovoljne građanke Splita u kasnim satima četvrtka izrazile su svoje nezadovoljstvo zbog anti-choice inicijative Hrvatskog pokreta za obitelj i život nazvan – ‘Želim živjeti’. Svoje nezadovoljstvo su iskazale gađajući plakate crvenom bojom.

Na ogradi Nastavnog zavoda za javno zdravstvo u Vukovarskoj ulici osvanuo je transparent sadržaja: Želimo svoja reproduktivna prava, ali nemamo za plakate. Žene., prenosi Libela.

Sredinom prosinca u Zagrebu se odvila slična guerilla akcija. Na plakatima su prebrisane riječi kojima nam se obraća fetus – ideja na kojoj se temelji cijela  govorom mržnje prema ženama protkana kampanja Vigilarea i Hrvatskog pokreta za život i obitelj – te su poslane poruke: ‘Želim birati’ i ‘Želim živjeti u sekularnoj državi’.