Aktivizam, Nekategorizirano

Ženska soba poziva na javnu akciju “Nisi kriva. Nisi sama”

Ženska soba – Centar za seksualna prava (www.zenskasoba.hr)  poziva na javnu akciju povodom obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama naziva “Nisi kriva. Nisi sama” (#NisiKrivaNisiSama)

Javna akcija će se održati u utorak, 22. rujna 2020. godine s početkom u 11:00 sati do 13:00 sati na trgu Petra Preradovića (Cvjetni trg) u Zagrebu.

Cilj javne akcije je obilježiti Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama te doprinijeti senzibilizaciji i osvještavanju javnosti o seksualnom nasilju. U vidu aktivnog uključivanja građanki i građana, iste/i će biti pozvane/i da se uključe u obilježavanje Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama fotografirajući se s jednom od tri ploče koje sadržavaju pozitivne i osnažujuće poruke protiv nasilja nad ženama.