Aktualno, Nekategorizirano

ZnakoFest – nacionalna smotra hrvatskog znakovnog jezika

Hrvatski savez gluhoslijepih osoba ‘Dodir’ najavljuje 16. po redu izdanje ZnakoFesta – nacionalne smotre hrvatskog znakovnog jezika, koje će se održati u ponedjeljak, 23. rujna, u Kinu Kinoteka, Kordunska 1, Zagreb, s početkom u 18 sati.

Ove godine manifestacija će se održati upravo na Međunarodni dan znakovnih jezika, a još jedna zgodna podudarnost toga dana je i stupanje na snagu Zakona o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora, čime će mrežne stranice i mobilne aplikacije tijela javnog sektora postati pristupačnije svim korisnicima, osobito osobama s različitim oblicima invaliditeta te starijim osobama.

Program Znakofesta:

18:00-18:10 Svečano otvaranje

Himna “Dodir ljubavi”- izvedba na znakovnom jeziku

polaznika 4.semestra tečaja HZJ

18:10-18:30 Pozdravna riječ predsjednice HSGsO Dodir

Pozdravna rijač gostiju

18:30-18:40 Predstavljanje Tečaja hrvatskog znakovnog jezika

(Osijek, Vinkovci, Zagreb, Varaždin i Split) -video program-

18:40-18:45 Tko sam ja?

-predstavljanje prevoditelja i njihove uloge te trenutni položaj

prevoditelja u Republici Hrvatskoj

-prevoditeljica Nadija Lovreković

18:45-19:15 Umjetnički program na hrvatskome znakovnom jeziku

Dobar, loš, najbolji! (skeč)

-polaznici završnog semestra tečaja za prevoditelje HZJ

Na nama svijet ostaje (bajka)

učenici 2.B razreda OŠ Jordanovac

19:15-19:20 Svečano zatvaranje

dr.sc. Sanja Tarczay

19:20-19:30 Svečana podjela pohvalnica i svjedodžbi

Više: http://www.dodir.hr/