Aktivizam, Nekategorizirano

Volonterski centar Osijek objavio je natječaj za dodjelu godišnjih volonterskih nagrada

U povodu Međunarodnog dana volontera 5. prosinca 2019. godine, Volonterski centar Osijek objavio je natječaj za  dodjelu godišnjih volonterskih nagrada.

Volonterski centar Osijek poziva udruge, zaklade, ustanove, institucije i poslovne organizacije da nominiraju kandidate za dodjelu godišnjih volonterskih nagrada u sljedećim kategorijama.
1. Nagrada za volonterski angažman pojedinca
Dodjeljuje se pojedincima, koji su volonterskim angažmanom doprinijeli djelovanju za opće dobro. Volontera/ku mogu nominirati neprofitne organizacije (udruge, zaklade, ustanove ili institucije).
2. Nagrada za primjere dobre prakse uključivanja volontera
Dodjeljuje se neprofitnoj organizaciji koja razvija volonterski program. Organizacija može sama nominirati svoj volonterski program ili može biti nominirana od strane druge organizacije.
3. Nagrada za doprinos volontiranja u obrazovanju
Dodjeljuje se osnovnoj, srednjoj školi, višoj ili visokoškolskoj ustanovi koja razvija i njeguje program volontiranja u obrazovanju. Obrazovna ustanova može sama nominirati svoj volonterski program ili može biti nominirana od strane druge organizacije.
4. Nagrada za doprinos poslovnog sektora razvoju volonterstva
Dodjeljuje se poslovnoj organizaciji koja je svojim resursima pomogla razvoj volonterstva. Poslovna organizacija može sama nominirati volonterski doprinos ili može biti nominirana od strane druge poslovne ili neprofitne organizacije.

Volontersku nagradu dodjeljuje Volonterski centar Osijek uz podršku Savjeta za razvoj volonterstva kojeg čine ugledni pojedinci iz zajednice, a čija je uloga selekcija kandidata i odluka o dodjeli nagrade.

Tekst natječaja koji uključuje kriterije i nominacijski obrasci dostupni su na stranici Volonterskog centra Osijek www.vcos.hr .

Natječaj je otvoren do 3. studenoga 2019. godine.