Aktivizam, Nekategorizirano

6. Smoqua u Rijeci na temu – Pravednost, sestrinstvo, solidarnost

Udruga LORI od četvrtka 13. do subote 15. listopada 2022. na nekoliko lokacija u Rijeci održava 6. Festival queer i feminističke kulture Smoqua, festival koji spaja umjetnost i aktivizam donosi 18 šarolikih događaja i više od 30 sudionika/ica iz Europe i Amerike, na 4 lokacije u samom centru Grada, navodi udruga LORI u priopćenju.

Festival queer i feminističke kulture Smoqua spaja umjetnost i aktivizam kao svojevrsna platforma umrežavanja za razmjenu umjetničko-aktivističkih ideja te kreiranje i učvršćivanje suradnje među raznorodnom publikom. Ovogodišnja tema festivala: Pravednost, sestrinstvo, solidarnost poziva na rastvaranje i promatranje ovih pojmova iz raznih perspektiva, oslanjajući se na zajedničko iskustvo društvene i kulturne opresije.

Više informacija i program pogledajte OVDJE.