Aktualno, Nekategorizirano

Čekajući tramvaj zvan obrazovna reforma!

reforma_cr– Prije godinu dana, 1.6.2016. godine, 50.000 ljudi izašlo je na ulice za obrazovanje pod motom “Hrvatska može bolje”. To nije bila “fešta”, to nije bilo “čekanje tramvaja”. Bilo je to zalaganje za reformu obrazovanja. Svatko tko razmišlja dulje od četiri godine unaprijed zna da vrijedi ulagati u obrazovanje. Kvalitetno obrazovanje izgrađuje ljude koji iniciraju promjene, pokreću poslove, grade demokratsko i solidarno društvo – ističu organizatori Prosvjedne akcije „Čekajući tramvaj zvan obrazovna reforma!“, koja se, točno na godišnjicu prvog prosvjeda, održava 1. lipnja 2017. od 18 do 19,30 sati u Zagrebu.

Neispunjavanjem zahtjeva za obrazovnom reformom utemeljenoj na stručnosti nije izgubljena samo jedna godina nego i jedna generacija učenica i učenika.

Akcija će završiti na Glavnom kolodvoru u Zagrebu kako bismo se podsjetili da zbog primata političkih interesa i privatnih interesa moćnika koji ne odgovaraju na potrebe ljudi i ne slušaju konstruktivne prijedloge struke za bolje obrazovanje i bolji život, mnogo mladih ljudi svakodnevno odlazi iz Hrvatske.