Aktualno, Nekategorizirano

Centar Sunce u okviru Tjedna psihologije poziva na besplatne edukacije za građane

8a8fcb5ff0911329b5f54f95c95fff93_MCentar za edukaciju i savjetovanje Sunce će se i ove godine priključiti organizaciji 12. tjedna psihologije kroz provedbu besplatnih edukacija za građane te će u sklopu pojedinih radionica predstavit svoje aktualne projekte koje financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku: „Sigurnost obiteljskog doma za svako dijete – aktivnosti i servisi za promicanje udomiteljstva i pružanje podrške udomiteljskim obiteljima“, „Obitelj + posao = ravnoteža“.

1. Motivacijsko predavanje „Udomiteljstvo, je li to za mene?“
Vrijeme: 18.2.2019. od 18:00 – 19:00 sati
Mjesto: Knjižnica Grada Zagreba, Knjižnica Dubrava, Dubrava 51a
Na predavanju ćete saznati:
• Što je to udomiteljstvo i kako postati udomitelj?
• Osvijestiti svoje osjećaje vezene uz poziv prema udomiteljstvu.
• Kako napraviti mali korak k pozitivnoj promjeni u vašem životu.

Voditeljice: Maria Tomić Preiner dipl. psihologinja i dipl. soc. radnica i Barbara Sajko dipl. soc. radnica

2. Rasprava o knjizi „Otrovni roditelji“, autora dr. Susan Forward i Craiga Bucka.
Vrijeme: 20.02.2019. od 17:30 – 18:30 sati
Mjesto: Knjižnica grada Zagreba, Knjižnica Knežija, Albaharijeva ulica 7
Riječ roditeljstvo, najčešće nam na pamet pada nježnost i privrženost, ali svakodnevna nas životna strka može dovesti do toga da ponekad činimo nesvjesne greške. Pozivamo Vas da pročitate poglavlja: I. „Bogoliki roditelji – Mit o savršenim roditeljima“, II. „Samo zato što to niste namjeravali, ne znači da ne boli“ – Neadekvatni roditelji, VIII. „Zašto se roditelji ponašaju na takav način?“ – Obiteljski sustav, XI: „Počeci samodefiniranja.
Voditeljice: Maria Tomić Preiner dipl. psihologinja i dipl. soc. radnica i Barbara Sajko dipl. soc. radnica

3. Kako se uz igru odmoriti
Vrijeme: 20.02.2019. od 18:45 -19:45 sati
Mjesto: Knjižnica grada Zagreba, Knjižnica Knežija, Albaharijeva ulica 7
Kako stvoriti obiteljski ugođaj koji Vas kao roditelja opušta, a djecu zabavlja te kako pričati priče koje razvijaju dječju kreativnosti i kako priča može postati alternativa crtićima. Voditeljica: Maria Tomić Preiner dipl. psihologinja i dipl. soc. radnica

4. Kako bolje upravljati vremenom u obitelji
Vrijeme: 23.02.2019. od 14:00 – 15:00 sati
Mjesto: Mjesni odbor Knežija, Albaharijeva ulica 2
Navedeno predavanje je iz ciklusa Obiteljski meneđment u kojem čete saznati kako dobrim upravljanjem vremenom uspješnije izvršavati sve obiteljske obaveze.
Voditeljica: Tanja Prekodravac, prof. psihologije i gestalt psihoterapeut